Logo
Čtení

Web design? Dnes jedině responzivní varianta.

Dle většiny posledních průzkumů více než 30% všech navštívených webů je pomocí chytrých telefonů. A je velmi pravděpodobné, že toto číslo se bude neustále navyšovat. Proto je nutné, aby se majitelé svých webových stránek zajímaly o to, jak vypadá jejich web na všech dostupných zařízeních. A nejlepší řešení pro tvorbu webu, který má být dostupný jak na desktopu (PC, notebook), tabletu a mobilu je responzivní web design.

Co přesně znamená responzivní web design?

Dříve stačilo vytvořit web pro několik málo rozlišení, avšak dnes má každé zařízení jinou velikost. Každý požaduje od svého miláčka něco jiného. Někdo potřebuje pro svoji práci obrovský monitor, někdo však používá pouze malý čtyřpalcový smartphone, ale všichni chtějí vidět váš web v nejlepší kvalitě bez ztráty své atraktivity. To umožňuje responzivní webdesign, který nepoužívá přesně dané velikosti fixního layoutu. Při vytvoření webových stránek je nutné používat fluidní layout, který jednoduše umožní zobrazení stránek i na mobilu.

Tento způsob tvorby webu je důležitý i pro vyhledávače jako je Google, který upřednostňuje weby, které jsou tímto stylem optimalizované. Není potřeba mít různé URL adresy pro stránky na mobilu a destktop, vše zvládne responzivní webdesign. Jedná se proto o řešení, které je pro vytváření webových stránek naprosto optimální. Společnost Elephast nabízí tuto službu u všech svých nabízených variant.

Comments are closed.